İngiltere Üniversite Programları

ngiltere’nin En Prestijli Eğitim Kurumun Güvencesi Altındasınız-

UKeğitim, İngiltere’nin en prestijli eğitim kurumu olan Global Study Academy ile işbirliği yapmaktadır. Global Study Academy tarafından öğrencilerimize Lisans ve Lisansüstü üniversite eğitimini uzaktan eğitim olarak veya ingiltereye gelen öğrencilere İngiltere üniversitelerine yerleştirmeyi ve İngiltere üniversitelerinde örgün eğitimi garanti etmektedir.

 

-Türkiye’nin İngiltere Diplomalı En Genç Üniversite Mezunu Olma Şansı-

* İngiltere’de üniversitelerin hemen hemen hepsi 3 akademik dönem yılından oluşmaktadır. Bu yüzden Global Study Academy’nin uzaktan eğitim ile sunduğu üniversite programlarına kayıt olan bir öğrencinin (16 yaşını tamamlama ve en az 2 yıl lise okuma zorunluluğu bulunmaktadır) lise eğitimi devam ederken İngiltere’de de eş zamanlı üniversite eğitimine de başlayabilme şansı vardır.  Böylece akranları liseden mezun olduğunda, kendisi son akademik dönemde İngiltere’deki bir üniversiteye koşulsuz yatay geçiş yaparak İngiltere’de okuyan son sınıf öğrencisi olabilecektir.

* Erken üniversite eğitimine başlayacak (16 yaşını tamamlamış) bir öğrenci lise mezunu olmadığı için Global Study Academy’nin sunmuş olduğu ve 6 ay süren Uluslar arası Foundation Programına (Üniversite Hazırlık Programına) kayıt olurlar ve bu eğitime evinden bağlanırlar. Öğrencinin talep etmesi durumunda bu eğitimi İngiltere’de bir kolej de veya bir üniversitede de örgün eğitim şeklinde alabilmektedir. Ancak uzaktan eğitim ile veya İngiltere’de alınan üniversite hazırlık programının ücreti dışında bir farkı bulunmamaktadır.

* Üniversite 1’nci sınıfı İngiltere’de okuyacak bir öğrenci için Türkiye’den lise mezunu olsa bile Uluslar arası foundation programı veya buna denk olan A-Level programını okuması zorunludur. Ancak, Türkiye’den bir öğrenci lise mezunu ise uzaktan eğitim ile üniversite programına dahil olursa bu öğrenciden bir çok üniversite son sene yatay geçiş için uluslar arası foundation programı şartını aramaz.

* Sonuç olarak; bir öğrenci 16 yaşında ingiltere’de bir üniversiteye başlayacaksa veya lise mezunu olup üniversitenin ilk yılını da İngiltere’de örgün eğitim şeklinde alacaksa uluslar arası foundation programı zorunlu tutulmaktadır. Lise mezunu bir öğrenci en az ilk yılını uzaktan eğitim ile üniversite eğitimine başlayacaksa bir çok üniversite uluslar arası foundation şartını aramamaktadır. İngiltere’de çözüm ortağımız İngiltere Global Study Academy’nin uluslar arası foundation programı yaklaşık 6 ay sürmektedir.

 

* Global Study Academy’nin anlaşmalı olduğu 13 üniversiteye Global Study Academy ayrıcalığıyla IELTS notu talep edilmeksizin kayıt olabilmektesiniz.

Eğitim Programlarımız Hakkında Bilgi Edinmek İçin İletişime Geçiniz

Call Now +90 505 786 22 46
× WhatsApp Call